Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 26.11.2017 19:39:16 

Chovatelská stanice německých ovčáků "z Dvořákova sadu"

Výcvik naruby

Prohlášení předsednictva Českého kynologického svazu
( 12.srpna 2009 )
 
          V posledních dvou dnech se na různých internetových webových stránkách objevují články, fotografie a dokonce video, svědčící o týrání psa při výcviku.
          Všichni členové předsednictva našeho svazu se jednoznačně shodli na tom, jednoznačně se od tohoto jednání distancovat, neboť se jedná o zavrženíhodný čin, všeobecně poškozující dobré jméno naší sportovní kynologie, která si uznání a věhlas vydobyla nejen u nás, ale i v zahraničí, o čemž svědčí celá řada medailových umístění na těch nejvyšších kynologických soutěžích na světě.
          A jelikož se s největší pravděpodobností jedná o člena našeho svazu, bude se tímto případem předsednictvo a jeho výcviková komise zabývat a vyvodí z něho patřičné důsledky.
          Žádáme tímto kynologickou veřejnost o případnou pomoc při dokazování tohoto jednání, eventuelně o dodání dalších usvědčujících materiálů.
                                                                                                                                  Za předsednictvo ČKS
                                                                                                                              Jaroslav Šmolík, předseda
 
                    
 
       
 
 
                                                 
    Video bylo z yutube odstraněno uživatelem,ale najdete ho na:
                                                                           http://tn.nova.cz/vase-zprávy pomozte-najit-tyrana.html
 
                                Lidská bestie z Liberecka.
                    (Text je převzat z webu : http://sochova.blog.denik.cz)
 
 
 
 
 
Záměrem  tohoto webu není pranýřovat sportovní kynologii jako celek, jde zde pouze o to, abychom se všichni zamysleli nad tím, kam až můžeme zajít v touze po úspěchu.
 
 
           Stála jsem u plotu zahrady a dívala se k cestě která vede na hřbitov z první sv. války. Stál tam muž a do čehosi kopal, přišlo mi, že ho cosi napadlo a drží za nohavici, on se to snaží odkopnout. "Ono podivné" co ho podle mne drželo za nohavici vydávalo onen prazvláštní zvuk.
Stále jsem nevěděla co to tam s tím mužem je! Chvíli dupal v trávě, ale co od sebe odháněl jsem stále netušila. Šla jsem pomalu blíž a blíž s tím, že pomůžu, když bude potřeba. Trochu mě to překvapilo, měl sebou psa! Tak proč ono kopání do čehosi a kde byl ten pes, když jsem ho předtím neviděla?
Asi vlčák, řekla jsem si a najednou onen strašlivý zvuk, který jsem ze zahrady nemohla identifikovat tu byl znova! - Vydával ho ten pes!!!!
 
 
 
             
 
 
 
 
 
 
          Jakmile se onen muž otočil a viděl, že jsem asi padesát metrů od něho, okamžtitě táhl svého zmučeného psa na cestu a než jsem tam došla já, nebyl už vidět. Odpoledne jsem byla na louce, kde si kluci hráli na balíkách sena. Vašík vyprávěl onu hrůznou příhodu o které jsem zas doma řekla já a: - "My ho také viděli," řekl jeden z chlapců. Táhl toho psa k autu a u auta zmáčkl nějakou krabičku a ten pes dělal úplné kotrmnelce, než ho do auta hodil.
Takže nevím co jsem viděla, jen takovou úvahu: - Prý na psy dělají obojky podobné ohradníkům na skot a "jeho pán" má dálkové ovládání! - Nevím je v civilizované zemi něco takového možné?!!
 
 
 
Úvaha:
Při sledování takových záběrů jaké obsahuje výše uvedené video člověku přeběhne mráz po zádech. Zákonitě Vás napadnou myšlenky typu kam až jsme došli v potřebách  po ocenění, uznání a obdivu okolí. Čeho všeho jsme schopni použít proto, abychom dosáhli vysněného cíle, byť by ve své podstatě byl ušlechtilý a užitečný.
Věřím že i pan Hůza, v době kdy si pořídil svého prvního psa, učinil tak z prostého obdivu a náklonnosti ke psu jako živému tvoru. Tvoru, který vnímá, cítí a vyžaduje adekvátní péči. Vždyť jak je vzrušující když po úmorné práci se Vám podaří nacvičit nový povel. Když zkrátka přijdete na to, co na vašeho svěřence platí.
Pana Hůzu znám, je to bývalý krajský výcvikář a nynější předseda ZKO Arnema č.284. Děsí mě představa, že by mohl takovéto praktiky předávat svým svěřencům na cvičišti. Je nepochopitelné, že člověk, který se kynologii věnuje cca 50 let, je schopen takovýchto metod. Jistě nikdo ze zasvěcených nepochybuje o přínosu elektrických obojků v rukou odborníka, kterým by pan Hůza měl být ale evidentně není.
To, co je vidět na videu není žádná z výcvikových metod, ale brutální týrání zvířete. Pes není upozorněn elektrickým výbojem na chybu, nýbrž je zcela nesmyslně atakován serií impulsů.
Nastal čas, kdy je nutno se nad sportovní kynologií zamyslet jako nad celkem. Stále více to vypadá, že již dávno nejde o "pejskařinu", ale cílem je sběr plechových cetek, diplomů a kšeft. Vyměnili jsme náš vztah ke psu jako příteli a pomocníku, za prostředek ke zvýšení své společenské prestiže, za dobrý zdroj obživy a posilovač vlastního ega.
 
 
              TATO ÚVAHA NENÍ MYŠLENA JAKO KRITIKA VŠECH KYNOLOGŮ, JEDNÁ SE  ZDE O TENTO KONKRÉTNÍ PŘÍPAD A SNAHU O ZAMYŠLENÍ SE NAD MOŽNÝM SMĚŘOVÁNÍM SPORTOVNÍ KYNOLOGIE JAKO TAKOVÉ. VALNÁ VĚTŠINA LIDÍ V ZÁKLADNÍCH ORGANIZACÍCH ODEVZDÁVÁ KVALITNÍ PRÁCI A ZA TO JIM DÍK.
 
 
                Toto jsou výcvikové metody pana Ladislava Hůzy z Liberce. Bývalého krajského výcvikáře a nynějšího šéfa ZKO 284 Arnema Liberec. Elektrický obojek a kopance.
 
 
                                                               
 
 

Viditelné potrestání, (Lidka, 05. 09. 2009, 19:58)

Vážení,
po shlédnutí videa a přečtení článků se mě chce zvracet z takové opravdu lidské bestie, nikdo neříkejte, že je kynolog, dělá nám opravdovým kynologům ostudu a špatné jméno, přimlouvám se za to jej viditelně potrestat tak, aby už nemohl ubližovat pejskům, myslím, že si zaslouží i vyřazení z řad výcvikářů a především chovatelů. Věřím, že se mnou souhlasí většina opravdových přátel pejsků. Opravdu u slušných lidí jste lidská bestie - odepsán. Věřím, že předsednictvo ČKS zjedná rychlou a výstižnou nápravu, aby ani i jiní, kteří zrovna nebyli přichyceni, a je těch trapitelů dost, nemohli páchat zvěrstvo na nevinných pejscích, vždyť co to dá práce a starostí jen takové štěňátko vyprodukovat, to jen ví a zná řádný chovatel a poté jej má taková lidská zrůda ničit? Prosím nedopusťme to a hlídejme si jeden druhého, aby už k ničemu podobnému nemohlo dojít. Všem, kteří se zasloužili o to, aby tento bestiáš byl odhalen, moc děkuji.
TOPlist